Sana bu satırı bir hastanenin morgundan yazıyorum ''La vie en Rose'' çalıyor, beni terk ettiğini hatırlıyorum, bütün cesetler yas tutuyor... Akvaryum Kurulumu Nasıl Olmalı? | Ulenn.Com – İfadeyi özgür kılan blog

Akvaryum Kurulumu Nasıl Olmalı?

Kategori: Kısa Bilgiler | 04/8/13 6:49 tarihinde Tetik tarafından yazılmıştır. Okunma: 26
akvaryum-kurulumu


Birçok insan evinde hayvan beslemektedir. Bunların başlıcaları köpek, kedi, kuş ve balıklardır. Hangi hayvan türünü beslerseniz besleyin bunun size bir miktar masrafı olacaktır. Bu yazımızda akvaryum kurulumu için gerekli malzemelerden bahsedeceğiz. Öncelikle bir pet shopa gidip besleyeceğiniz balık türüne göre bir akvaryum almalısınız. Bu hobiye yeni başlıyorsanız 50-60 litrelik akvaryumlar işinizi görecektir. Akvaryum seçiminizi yaptıktan sonra içerisine tabana boylu boyunca sereceğiniz değişik kalitede ve renklerde kum veya taş almalısınız ki balıklar kendilerini doğal ortamlarında zannetsinler. Fakat şuna dikkat edin aldığınız renkli taşlar boyalı olabileceğinden dolayı akvaryuma koymadan önce iyice yıkamalısınız. Bunu da yaptıktan sonra bir adet ısıtıcı, bir adet termometre, bir adet filtre ile seçeceğiniz birkaç dekoratif malzeme ilk etap için yeterli olacaktır. Akvaryumunuzu yerleştirdiğiniz yerin güneş almasına özen gösteriniz ve balıkları suyu akvaryumun içine koyduktan yaklaşık 1-2 gün sonra alınız ki su dinlensin.

Bir önceki yazımız olan Sigarayı Bırakmak İçin Nikotin Sakızı başlıklı makalemizde nikotin sakızı nedir, nikotin sakızıyla sigara bırakmak ve sigarayı bırakmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın