Sana bu satırı bir hastanenin morgundan yazıyorum ''La vie en Rose'' çalıyor, beni terk ettiğini hatırlıyorum, bütün cesetler yas tutuyor... Askere Giderken Yanıma Ne Almalıyım? | Ulenn.Com – İfadeyi özgür kılan blog

Askere Giderken Yanıma Ne Almalıyım?

Kategori: Kısa Bilgiler | 04/25/13 6:23 tarihinde Tetik tarafından yazılmıştır. Okunma: 78
askere-giderken-ne-almalı


Her Türk genci askere gidip askerlik görevini en iyi şekilde yapmak ister. Ülkemizde şu an ki uzun dönem askerlik süresi 15 ay, kısa dönem askerlik süresi ise 6 aydır. Askere gitmeye karar verdiğiniz vakit size en yakın askerlik şubesine gidip işlemlerinize başlamalı ve sağlık muayenesine katılmalısınız. Herhangi bir sağlık probleminizin olmaması durumunda doktorun verdiği askerliğe elverişlidir raporu ile birlikte işlemleriniz devam eder. Askere giderken ise öyle çok büyük bavullar vs… hazırlamaya gerek yoktur. Zaten askerde sivil eşyalarınızı, çarşı izni haricinde askeriye içerisinde giyemezsiniz. O yüzden sivil eşofman gibi şeyler götürmeyin. Acemi birliklerine giderken yanınızda hiçbir şey götürmeseniz bile olur. Sizin ihtiyacınız olan bütün eşyalar, kıyafetler ve aksesuarlar askeriye tarafından verilmektedir. Yanınıza yeteri miktarda para aldığınız taktirde ise eksik olan eşyalarınızı askeri kantinlerden çok ucuz fiyatlara temin edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Azealia Banks Kimdir? başlıklı makalemizde azealia banks kimdir, azealia banks şarkıları ve azealia banks tarzı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın