Sana bu satırı bir hastanenin morgundan yazıyorum ''La vie en Rose'' çalıyor, beni terk ettiğini hatırlıyorum, bütün cesetler yas tutuyor... En yüksek faiz veren bankalar | Ulenn.Com – İfadeyi özgür kılan blog

En yüksek faiz veren bankalar

Kategori: Genel | 01/29/12 8:05 tarihinde Ulenn tarafından yazılmıştır. Okunma: 6.385
bankalar


Faiz bilindiği gibi belli bir gün paranın bankada vadelide kalarak belirlenmiş olan oran üzerinden kazanç sağlanmaktır.Bazı bankalar müşterilerine faiz oranlarını yüksek tutarken , bazı bankalar faiz oranları düşürmektedir.Tabi ki hangi faiz oranı yüksekse müşteride o bankayı tercih eder.Bankalar yeni yıl ile birlikte faiz oranlarını açıklamış.Sizin için biraz araştırma yaptık ve yorulmadan biraz faiz oranlarına göz gezdirin bakalım.

Finansbank, yüksek faiz ile müşterilerini kendisine çekmeyi hedefliyor.Tanışma faizi olarak Finansbank kendisi ile hiç işlemi olmayan müşterilerine bir defaya mahsus 32 gün için yüzde 10.90 faiz verirken 92 gün içinse yüzde 11.25 faiz uyguluyor.
Ancak parasının vadesi dolan kişi, bir sonraki aynı dönemler için sırasıyla yüzde 9.92 ve yüzde 10.15 faiz alabiliyor. Yani yaklaşık bir puan faiz kaybı yaşıyor.Tabi ki burada ilk işin kaymağını yiyorsunuz.Daha sonra ki kayıpta biraz sıkıntı müşteriler için.

Diğer bir banka ise TEB.Banka bugüne kadar hiç çalışmadığı veya 2011 yılında TEB’den mevduat hesabı açtırmamış olanlar için geçen ay özel faiz vermeye başladı. TEB, bu koşulları sağlayan ve maksimum 50 bin TL’si olanlara 32-39 gün arası vade için yüzde 9.70, 93 gün vade içinse yüzde 10.40 faiz verdi. Banka, haziran ayı sonunda sona eren kampanyanın ardındansa 32-39 güne yüzde 9.25, 93 güne yüzde 9.75 faiz uygulamaya başladı. TEB, bu kapsamda dolar hesabı açtıranlara ise 1-3 ay için yüzde 3.15 faiz uyguluyor.Kendi müşterisi olanlara ise yüksek faiz veren TEB , yüksek mevduatları olan müşteri için faiz oranlarını % 10.5′e kadar çıkarabiliyor.

HSBC ise HSBC, 50 bin TL’si olan, daha önce bankaya hesap açtırmamış müşterilerine 32 gün vadeli mevduatları için yüzde 10.75, üç ay için yüzde 9.75 faiz veriyor. Ancak para miktarı 25 bin TL’ye düştüğünde faiz oranı 41 gün için yüzde 8.75’e, 92 gün içinse yüzde 9’a kadar geriliyor. Banka yine “tanışma faizi” kapsamında 41 günlük dolar ve euro hesabına yüzde 2.75 faiz uyguluyor. 75 bin TL üzerinde nakit yatıranları ise Premier müşteri kapsamına alıp daha özel hizmet ve oranlar verebiliyor.
Muhtemelen Premier müşteri olanlara daha farklı hizmet vermektedir.Neler olabilir sorusu , muhtemelen özel danışman , özel faiz oranı bir ihtimal olabilir.Onun dışında banka kendi zararına yüksek vadeli müşterisi için çok risk almaz.Sonuçta yüksek faiz verip , müşterisin elinde tutsa da müşteri parayı bir anda akıllılık edip geri çekebilir.

Denizbank şu sıralar kamuoyuna Hoşgeldin faizi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.Hoşgeldin faizi kapsamında bankada ilk kez mevduat hesabı açtıranlara özel oran veren DenizBank, 50 bin TL’ye bir ay için yüzde 9.90 faiz verirken üç ay vadeli hesaplara ise yüzde 10.25 faiz uyguluyor. Ancak vadeler dolduğunda ikinci kez bağlamak isteyenlere bir ay vadeli maksimum yüzde 9, 92 gün vadelere ise yüzde 9.15 faiz veriyor.
Döviz hesaplarına da “hoş geldin faizi” veren banka, bir ay ve üç ay vadeli dolar hesapları için yüzde 4 faiz uyguluyor. Buna karşın ikinci kez parasını Denizbank’ta değerlendiren bir kişi parasını bir ay için yüzde 3.65, üç ay içinse yüzde 3.90’a bağlayabiliyor.
Denizbank’tan avantajlı bir kredi kullanmak isterseniz 444 0 800′den hızlı bir şekilde bilgi alabilir veya en yakın şubeden size özel avantajlı kredileri kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Facebook İnternet Bankacılığı başlıklı makalemizde denizbank cepten para transferi, denizbank facebook bankacılığı ve denizbank facebook internet bankacılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

en yüksek faiz veren banka,en yüksek faiz veren bankalar,en cok faiz veren banka,444 0 800,hangi banka ne kadar faiz veriyor 2012,en iyi faiz veren banka,en cok faiz veren bankalar,en y?ksek faiz veren banka,günlük faiz veren bankalar,dövize en yüksek faiz veren banka,en yüksek faiz,en çok faiz veren banka 2012,vadelide en yüksek faiz,yüksek faiz veren bankalar,denizbank faiz oranları 2012
İşimiz gücümüz blog!

“En yüksek faiz veren bankalar” için 1 cevap

  1. Gökay diyor ki:

    Teşekkürler fevkalade tatmin edici bir yazı olmuş. Yine de bankaların sürekli değişen faiz oranlarından yola çıkarak banka banka dolaşıp en iyi ve sürekli faizi verenle anlaşmak faydalı olabilir.

Bir Cevap Yazın