Sana bu satırı bir hastanenin morgundan yazıyorum ''La vie en Rose'' çalıyor, beni terk ettiğini hatırlıyorum, bütün cesetler yas tutuyor... Nedir 4+4+4 Eğitim sistemi ? | Ulenn.Com – İfadeyi özgür kılan blog

Nedir 4+4+4 Eğitim sistemi ?

Kategori: Gündem | 03/11/12 3:30 tarihinde Ulenn tarafından yazılmıştır. Okunma: 2.776
Nedir 4+4+4 Eğitim sistemi


4+4+4 Eğitim sistemi eskiden anne babalarımızın okuduğu ilkokul mezunu , ortaokul mezunu dedikleri olaydır.Yani sen ilkokul mezunu olduktan sonra ailen isterse okutmayabiliyor.Böylece imam hatipler’e gitmek veya asıl yapılmak istenen bilinçsiz boş neslin oluşturulmasına zemin hazırlanıyor.İlköğretim’de ise 8 yıllık bir eğitim – öğretim sürecinin zorunlu kılınması ve çocukların eğitimi tam olarak tamamlası ve yetişkin bir birey olması sağlanabiliyordu.Fakat Türkiye’de lider kimse istediğini dayatabiliyor.Yani Ahmet’e Mehmet’e sorulmasına gerek yok.Türkiye’de neden eğitim sistemi değiştiriliyor.Asıl değiştirilmesi gereken bir çok eğitim boşluğu var neden ilkokuldan başlanıyor.Hala daha Öss’yi tam olarak oturtamadılar , bu işi ilkokulu 4+4+4 yaparak heralde kökten çözmeyi hedefliyorlar.En azından bir kaç milyon kişi okumaz cahil kalır , diğerleri de işte zar zor okulu bitirir üniversiteye gider rahatça istediklerimizi yaptırırız bunlara gibi bir mantık çıkıyor.
Birde bu konunun görüşüldüğü bir komisyon bölümü var.Onlarda bir kavga çıktı ki akıl almaz.Danışmanların kurula gelmesi , her şeyi hızlıca onaylatmaları vs. iktidardaki partinin bir arayış içinde olduğunu ortaya koyuyor.
Youtube’da konuyla ilgili bir video buldum isterseniz seyredin.Bakalım daha istediğimiz hangi şeyler bize sorularak pardon dayatılarak önümüze sunulacak…

Video

Bir önceki yazımız olan Chp Milletvekilleri Kürecik'e yürüdüler... başlıklı makalemizde Amerika Radar Üssü Kurdu, Chp Grup Başkan Vekili Emine Ülker TARHAN ve Kürecik hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

muammer ince,4 4 4 eğitim sistemi nedir,4 4 4 eğitim sistemi,4 4 4 nedir
İşimiz gücümüz blog!

“Nedir 4+4+4 Eğitim sistemi ?” için 10 cevap

 1. Fatih Atasoy diyor ki:

  Yapacak birşey yok. 8 yıllık kesintisiz eğitim veya herhangi bir eğitim sistemi değiştirilirken sanki uzlaşma oldu da sadece bunda olmadı..

  İktidar doğru bildiğini yapacaktır. Halk beğenmezse zaten oyunu kullanır indirir.. Beğenirse .. Beğenirse 10 senedir olan, olmaya devam eder. Boşuna kasmaya gerek yok..

 2. ugur aydın diyor ki:

  İnşallah hayırlı olur ülkemiz için

 3. Serhat diyor ki:

  Hadi inş. ülkemiz için hayırlara vesile olur haber için teşekürler.

 4. İzmirli Kemalist diyor ki:

  hayırlı olur hayırlı olur diyorsunuz.Sizleri, Katliamlara sesiz kalınmasına hayırlı olsun diyen Başbakanınıza benzetiyorum.Zira o seviyesiz benim başbakanın değildir olamaz olmayacak.Ya öldürür ya Silivriye gönderir.Bende TSK ya hücre arkadaşlığı yaparım en azından vatanıma karşı görevimi yerine getirir, sizler gibi ASKERİMİ yanlız bırakmam.Şike yaptığı maymun d*tü gibi açık olan başkanlarını savunan FB taraftarlarınada sözüm olucak buradan ! Askerinizi silahlı terör örgütü kurmakla suçlayan tayeap in savcılarına sözünüz yokta bunamı basbas bağırıyorsunuz.GS de şike yaptı FB de hatta büyük ihtimal Beşitaşta.Bunu kabullenelim ve kulağa daha abzürt ve dayanılmaz gelen şeylere bakalım bence ! Mesela bir ülkenin genel kurmay başkanlığına kadar yükselttiği bir insanın silahlı terör örgütü kurmakla kaç aydır içerde sorgulanması.KOMİKSİN DİN SOSLU KAPİTALİZM !

 5. yücel buğday diyor ki:

  nedir bu eğitim sistemi yetti artık biz öğrencilere çektirdikleri

 6. sedat diyor ki:

  Haklı eleştiriler, makul tespitler. destekliyorum bakış açınızı.

 7. isimsiz diyor ki:

  4+4+4 + sınavsız üniversiteye giriş: X+Y+Z+W
  gelin bu karışık işlemi basitçe çözelim:
  X: 9 yaşında imam hatiplere gitmek ve din eğitim merkezli eğitim öğretim almak: bu konuyu biraz açmak istiyorum. islam aleminde ne yazık ki 1200 lü yıllardan beri gerçek islami eğitimin verildğine tarihi kaynaklarda görmedim. endülüs emevilerinin kurtubada kurdukları medreseler dışında diğer tüm arap türk tarihinde islami medreselerin hiç bir başarısı olmamıştır. bunun nedeni de içi boş uydurma hadisleri islamlaştırıp onları okutup sırf bunlara dayalı bir hayat anlayışı benimsemekten geliyor. etrafınıza baktığınızda ne yazık ki bilgisayarından tutun da bindiğiniz araçlar, kullandığınız ilaçlar, ev aletleri , aklınıza ne gelirse hepsini müslüman olmayanlar icat etmiş.müslümanlar bırakın bu aletleri icat etmeyi içindeki bir parçanın bile yapımında en ufak bir katkısı olmamış. biz ise hala 1100 yıllarda yaşamış gerçek islam din ve bilim adamlarıyla övünüyoruz. bu da izlediğimiz yolun yani hadisleri kuranın üstüne çıkarıp akılcılık dışında ezberciliği benimzemenin hiç bir işe yaramadığının kanıtıdır. ne yazık ki X yani bu eğitiminn ilk sonucu da böle olucaktır .çünkü yeryüzünde akılcı bir islam ekolü ne yazık ki emeviler dönemiyle yok edilmiştir. yeryüzünde gerçek kuran ekolü bilim insanı yoktur. ya da var olsa bile organize değillerdir.
  devamı var…

 8. ReNkLi diyor ki:

  olan bizim çocuklara oldu, gerisini bilmem

 9. fullfilminiizle diyor ki:

  bu sisteme iyi olanda diyen var kötü olanda. ancak bu sisteme bende tam olarak iyi olur diyemiyorum.

 10. Android diyor ki:

  Güzel bir anlatım yapmışsınız. Çocuklar için gerçekten garip bir durum söz konusu. 4'üncü sınıftan çocuklar ortaokula başlayacaklar.

Bir Cevap Yazın